Jak wytrzymałe są Jurty Hau Kola?

Drewniana konstrukcja jest wykonana I gatunku świerkowego drewna, pokrywana lakierem ekologicznym posiadającym wszelkie europejskie certyfikaty dotyczące bezpieczeństwa. Pokrycie zewnętrzne wykonujemy z płótna renomowanej firmy francuskiej LATIM z doskonałą impregnacją przeciwgnilną, wodoodporną i także przeciwogniową. Płótno ma gramaturę 460-570gr/m2. Skład płótna: 80% bawełna + 20% poliester. Certyfikat niepalności M1

Ponieważ mamy 15 letnie doświadczenie w produkcji jurt wiemy, że płótno wytrzymuje ok 12-15 lat. Po tym czasie wymaga wymiany. Konstrukcja jest długowieczna i trudno stwierdzić jak długo wytrzyma. Szacujemy, że ponad 50 lat.

Dlaczego jurta Hau Kola? Jakie macie doświadczenie?

Firma Hau Kola produkuje namioty od 27 lat. Nasze jurty są na rynku od ponad 15 lat. Tworzymy je z pasji i uwielbienia do energii jaką oddaje każdy projekt. Doświadczenie w branży pozwala nam na indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb. Nasze namioty są już na całym świecie, w wielu krajach Europy, USA, czy nawet w Korei Południowej.

Jak wygląda instalacja jurty? Czy mogę ją zamontować samodzielnie?

Na życzenie klienta możliwe jest przesłanie materiałów i instrukcji montażu samodzielnego. Z doświadczenia jednak wiemy, że klienci popełniają wiele błędów, może to spowodować nieprawidłowe używanie obiektu.

Czy mogę mieszkać w jurcie cały rok?

Nasze płótna są przystosowane do najcięższych warunków klimatycznych, długich opadów atmosferycznych i niskich temperatur.. Podwójny system ocieplenia sprawia, że latem w jurcie jest chłodno, a zimą bardzo szybko ogrzejemy jurtę, a wełna utrzyma ciepło w środku. Nasi klienci są zaskoczeni jak ciepło jest w jurcie przy -20 stopniach poniżej zera.

Jak ogrzać moją jurtę?

Jurtę można ogrzać na wiele sposobów. Jeśli mieszkamy sezonowo (a nie całorocznie) wystarczy zwykły piecyk elektryczny lub promienniki ciepła albo nieduży piec wolnostojący (kominek) na drewno. Jeśli chcemy mieszkać cały rok w jurcie potrzebujemy dobrego źródła ciepła. W jurcie całorocznej potrzebujemy piec wolnostojący, najlepiej żeliwny o mocy od 9-14kW w zależności od wielkości jurty lub możemy wybrać nowoczesne i wygodne rozwiązanie, czyli piec wolnostojący na pellet, który po zasypaniu pracuje sam przez 3-5 dni doprowadzając wnętrze do zadanej przez nas temperatury. Piec na pellet może być również z płaszczem wodnym, wiec jeśli podzielimy jurtę na kilka pomieszczeń możemy mieć w nich kaloryfery. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamontować w jurcie np. pompę ciepła, czy inne nowoczesne rozwiązania grzewcze (np. ogrzewanie podłogowe).

Ile czasu minie od zamówienia do przebywania w Twojej jurcie?

Czas produkcji to ok. 6 tygodni. Jeśli termin montażu jest już ustalony z klientem montaż obiektu trwa 1-3 dni w zależności od wielkości jurty i panujących warunków atmosferycznych.

Co muszę przygotować przed rozpoczęciem montażu?

Przygotowanie podłoża pod Jurtę leży po stronie zamawiającego. Podłoże pod Jurtę musi być równe. Dopuszczalny spadek terenu wynosi 1%. Większy spadek należy zniwelować. Równy teren dla jurty musi wynosić minimum 2 metry więcej od średnicy jurty. Na wyrównany teren należy wysypać ok. 5-10cm drobnego, płukanego grysu (najpopularniejsza frakcja to 8-16mm). Podłoże z kamyków zniweluje drobne wahania terenu i stanowi podstawę do wypoziomowania podłogi. Jeśli przewidziany jest system elektryczny i inne media do czasu montażu należy doprowadzić kable i rury, które zostaną wyprowadzone przez podłogę. Podpięcie końcowe leżą po stronie Nabywcy i muszą je wykonać wykwalifikowani fachowcy.

Czy jurta musi stać na platformie?

Niektóre firmy twierdzą, że platforma pod jurtę jest konieczna. To bardzo drogie rozwiązanie, patrząc na to, że platforma pod jurtę 7m to koszt około 20tyś zł. Nasz system zakłada, że platforma nie jest wymagana, konieczne jest proste przygotowanie podłoża (wyrównanie i wysypanie 5cm drobnych kamieni). 15-letnie doświadczenie naszej firmy pozwala nam stwierdzić, że platforma nie jest konieczna, żadna nasza jurta nie zgniła od dołu, wszyscy klienci chwalą to rozwiązanie. Podłoga realizowana w naszym stylu jeszcze ani razu w historii firmy nie była reklamowana. W przypadku braku możliwości zniwelowania spadku, jeśli nawierzchnia jest zbyt pochyła platforma do jurty jest konieczna.

Czy można przenosić jurtę?

Jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę, lub zmianę położenia jurty możemy ją dla Ciebie rozebrać i przenieść w dowolnie wybrane przez Ciebie miejsce.

Czy jurta może być nowoczesna?

Środek jurty jest zależny od Ciebie, możesz tam zainstalować telewizory plazmowe, jacuzzi i stanowiska pracy IT. Jeśli Ty jesteś nowoczesny to Twoja jurta też może taka być.

Czy warto zamontować w jurcie otwieraną kopułę?

Otwierana kopuła (świetlik) jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem. W normalnych domach ciężko mieć przezroczysty dach i oglądać księżyc i gwiazdy nocą. W jurcie to możliwe. Oprócz widoku kopuła zapewnia również doskonała wentylacje powietrza.

Czy Jurta wymaga konserwacji?

Od czasu do czasu powierzchnię jurty trzeba wyczyścić, używamy do tego łagodnego mydła i szczotki. Wszystkie instrukcje korzystania i pielęgnacji swojego obiektu otrzymasz od nas przy zawieraniu umowy. Płótno i konstrukcja nie wymaga w trakcie jej żywotności żadnej dodatkowej konserwacji czy impregnacji.

Jak dostarczycie jurtę w miejsce montażu?

Firma transportowa dostarczy odpowiednio zabezpieczone elementy jurty na miejsce w umówiony dzień montażu. Nasza ekipa dojeżdża na miejsce w tym samym czasie, żeby bezpiecznie rozładować zapakowany samochód i rozpocząć stawianie jurty.

Możecie połączyć jurty?

Pewnie! Połączymy dla Ciebie jurty jeśli tylko tego chcesz. Do jednej jurty można dostawić kilka innych.

Czy możecie wykonać dla mnie kuchnie i łazienkę w jurcie?

Jest kilka rozwiązań do zamontowania modułu łazienkowo-kuchennego. Jeśli chcesz taki mieć w jurcie napisz do nas, przedstawimy ci różne warianty.

GWARANCJA/REKLAMACJA

Zapewniamy 3-letnią PEŁNĄ gwarancję na płótno i 2-letnią gwarancję na pozostałe elementy. Ale to tylko papier. Obserwując nasze jurty od 15 lat wiemy że płótno wytrzyma ponad 12 lat, a konstrukcja pewnie koło 50 lat, albo dużo dłużej. Po 15 latach konstrukcja nadal wygląda jak nowa.