Czy może być coś bardziej relaksującego niż zanurzenie się w gorącej wodzie? Nasze zmęczone codzienną gonitwą ciało i duszę z pewnością ukoi kąpiel w beczce, w której woda w zależności od pory roku będzie mieć od 26°C do nawet 40°C. Ustawiona pod gołym niebem pozwoli nam pełną piersią wdychać świeże powietrze czy hartować organizm przy niższych temperaturach powietrza i jednocześnie cieszyć oczy terapeutycznym wręcz widokiem otaczającej nas przyrody lub rozgwieżdżonego nocnego nieba.
 
Mała drewniana balia ogrodowa jest idealnym uzupełnieniem dla noclegów w jutrach mongolskich, które pozwalają w przyjemny i komfortowy sposób obcować z naturą i dbać o swój wewnętrzny spokój i harmonię. Jednocześnie taką małą beczkę do kąpieli ustawić możemy zarówno na zewnątrz, obok jurty, jak również w środku dla zapewnienia użytkownikom jeszcze więcej prywatności i intymności. Świetlik na środku dachu wciąż będzie pozwalał przecież podziwiać piękno nocnego nieba.

Kąpiele w drewnianej balii bez względu na porę roku

To zdecydowanie całoroczna przyjemność, dzięki której szybko schodzi z człowieka nagromadzone w ciele napięcie i praktycznie cały organizm stymulowany jest do lepszej pracy. Opalana drewnem beczka do kąpieli pozwala zażywać je bez względu na porę roku. Dzięki gorącej wodzie i unoszącej się nad nią parze drobne opady deszczu lub śniegu również nie powinny stać się przeszkodą dla relaksu na świeżym powietrzą. Alternatywą zawsze pozostaje jednak ulokowanie małej drewnianej balii ogrodowej wewnątrz jurty, której ściany i sklepienie będą chronić przed opadami czy letnim upalnym słońcem.
 
Latem, by czerpać maksymalną przyjemność z kąpieli w małej ogrodowej beczce, warto zadbać o to, by woda miała ok. 26 - 35 °C. Zimą jej temperatura powinna być oczywiście wyższa. Optymalne będzie więc 37 - 40 °C. Dodatkową atrakcją w tym okresie może być natarcie ciała śniegiem zaraz po wyjściu z drewnianej balii.

Sauna ogrodowa zimą

Najważniejsze zasady użytkowania drewnianych balii ogrodowych

Mała balia ogrodowa, czy to w całości z drewnianych desek czy z polipropylenowym wkładem, wbrew pozorom nie będzie wymagała od nas wiele uwagi. W przypadku w 100% drewnianych beczek do kąpieli musimy pamiętać przede wszystkim, że najpierw musimy pozwolić drewnu przez 1 – 2 dni nabrzęknąć, by stała się całkowicie szczelna. Później musimy pamiętać głównie o przykrywaniu jej w trakcie nagrzewania wody czy w okresach, gdy nie jest użytkowana, a także o regularnym usuwaniu popiołu z piecyka czy wreszcie o wymienianiu wody bądź stosowaniu odpowiednich preparatów czyszczących. Raz na jakiś czas drewniane deski będą wymagały też konserwacji. Odpowiedniej jakości balia ogrodowa będzie służyć Tobie czy Twoim gościom przez wiele lat.

Jak wybrać najlepszą beczkę do kąpieli?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że do wyboru mamy kilka różnych rodzajów balii ogrodowych. W naszej ofercie dostępne są m.in. klasyczne drewniane beczki do kąpieli wykonane w całości z sosnowego lub świerkowego thermo drewna bądź z praktycznym polipropylenowym wkładem z systemem napowietrzania jacuzzi, które opalane są małym piecykiem na drewno. Poza tym wraz z jutrą mongolską poza okrągłymi baliami zamówić można u nas także małe wanny ogrodowe oraz całkowicie plastikowe beczki do kąpieli, które z wyglądu wciąż przypominają swoje drewniane odpowiedniczki.
 
Wybierając balię ogrodową do ośrodka z jurtami mongolskimi warto wziąć też pod uwagę proponowane do niej akcesoria. Te z naszej oferty uzupełnić można przykładowo o kolorowe oświetlenie LED czy chociażby wygodny uchwyt na napoje. Do każdej dołączane są oczywiście schodki oraz specjalna pokrywa.
 
Mała beczka do kąpieli, czy to ustawiona na zewnątrz czy wewnątrz jurty jest doskonałym uzupełnieniem oferty noclegowej. Pozwala ona zadbać o ciało i duszę, a także spędzić po prostu przyjemnie czas z ukochaną osobą bądź paczką przyjaciół zarówno latem, jak i w środku nawet najmroźniejszej zimy. Decydując się na nią znacząco podniesiesz standard swojego ośrodka, przyciągając do niego jeszcze więcej spragnionych odpoczynku na łonie natury osób.

Balia ogrodowa